9 травня – День Європи в Україні
Загарбницька війна рашистів в Україні, нелюдські звірства окупантів на тимчасово захоплених територіях прискорили процес внутрішнього очищення українського загалу від скверни московського совка, з якою чомусь українці мирилася три десятки літ в епоху Незалежності. З нашого життя поступово зникають нав’язані чужинцями назви міст і сіл, площ і вулиць, пам’ятники ідолам та катам українського народу, ми перестаємо відзначати чужі для нашої історії свята і дати. Натомість, повертаючись на своє законне місце у європейській цивілізації, українці, разом з своїми континентальними сусідами, сповідують спільні цінності і торжества. До таких, поза усяким сумнівом, належить і День Європи, котрий з минулого року відзначається в Україні 9 травня спільно з державами Європейського Союзу з метою зміцнення єдності народів, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії.
Своїм корінням це свято сягає травня 1949 року, коли було засновано Раду Європи.День Європи в сучасному Європейському Союзі був запроваджений у 1985 році. Європейська комісія започаткувала «пліт культурних ікон» у відповідь на звіт спеціальної комісії «За Народну Європу» з метою сприяти європейській інтеграції шляхом сприяння пан'європеїзму. 29 червня 1985 року в Мілані Європейська рада затвердила День Європи та прапор Європи.
Україна завжди була європейською державою, наш народ — дихав свободою, вся історія його — боротьба за право бути вільними.
Нам не потрібно доводити свою рівність серед європейських народів, але за право самостійно вирішувати свою долю і бути серед тих, хто цінує свободу, мир та право кожного бути Людиною — ми мусимо поборотись.
Об’єднана Європа допомагає нам у цьому: Україна отримує всебічну військову та економічну допомогу, а мешканці європейських країн з перших днів повномасштабного вторгнення РФ прийняли у своїх домівках тисячі українських біженців.
Ми вдячні нашим друзям з Європи за підтримку.
Ми разом все подолаємо!