A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, сім'ї, молоді, спорту, культури та туризму
Зорянської сільської ради

БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ЛІТНІХ КАНІКУЛ

Дата: 30.05.2024 16:45
Кількість переглядів: 15

Ось і дочекалися літніх канікул. Багато вільного часу, відпочинок від шкільних занять, подорожі, нові враження та знайомства, дослідження, експерименти. Це все надзвичайно добре, проте, щоб літній відпочинок не був зіпсований потрібно дотримуватись правил безпеки.

Фото без опису

Правила особистої гігієни

Для попередження кишкових інфекцій, які ще влучно називають хворобами «брудних рук», необхідно дотримуватись простих і доступних кожному правил:  Насамперед мити руки перед вживанням їжі, після туалету та приходу з вулиці.

 Вживати у їжу тільки ретельно миті овочі, фрукти, ягоди.

 Не купувати у випадкових осіб на стихійних ринках, в антисанітарних умовах, молочні та м'ясні продукти.

 Не купувати кондитерські вироби, які без належної термічної обробки, умов виготовлення чи порушенням умов зберігання можуть стати середовищем для життєдіяльності і накопичення хвороботворних мікроорганізмів.

 М'ясні продукти необхідно варити, смажити до повної готовності, бо достатня термічна обробка знищує збудників небезпечних хвороб.

 

Правила поводження з електричними приладами та вогненебезпечними предметами

Заборонено брати з собою вогненебезпечні предмети, які можуть спричинити пожежу (запальнички, сірники, петарди, бенгальські вогні, феєрверки, цигарки, легкозаймисті речовини, вогнезаймисту рідину тощо).

Використовувати газову плиту вдома слід тільки зі спеціалізованим електричним приладом для вмикання і під наглядом дорослих.

У жодному разі не можна брати на вулиці чи в іншому місці незнайомі чи чужі предмети, зокрема побутову техніку, не вмикати їх у розетку вдома чи в інших установах – це може призвести до надзвичайної ситуації.  Користуватися електроприладами тільки сухими руками і у присутності батьків. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, її іскріння, слід негайно повідомити дорослих.

У разі пожежної небезпеки (вогню, іскріння, диму) потрібно негайно вийти на повітря та покликати на допомогу. Також необхідно подзвонити у службу пожежної охорони за номером 101, назвати своє ім’я, прізвище, коротко описати ситуацію (наявність вогню, диму, кількість людей у приміщенні) також свій номер телефону.

При появі запаху газу у приміщенні у жодному разі не вмикати електроприлади, також не користуватися стаціонарним чи мобільним телефоном (оскільки будь-яка іскра може спричинити вибух), відчинити вікна, двері, перевірити приміщення, вимкнути газову плиту, якщо вона була ввімкнена та вийти з приміщення; покликати на допомогу дорослих, негайно повідомити у газову службу за номером 104 чи у пожежну охорону 101; назвати своє ім’я, прізвище, коротко описати ситуацію й залишити свій номер телефону.

Правила безпеки дорожнього руху

Необхідно рухатися тротуарами і пішохідними доріжками з правого боку.

За межами населених пунктів, рухаючись узбіччям чи краєм проїжджої частини, обов’язково йти назустріч руху транспортних засобів.

Необхідно користуватись виключно пішохідними переходами, зокрема підземними і наземними.

У місцях із регулюваними рухами слід керуватися тільки сигналами регулювальника чи світлофора. Необхідно виходити на проїжджу частину позаду транспортних засобів, упевнившись, що не наближаються інші транспортні засоби.

Чекати на транспортний засіб потрібно тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху.

У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору чи спеціальним звуковим сигналом, потрібно утриматися від переходу проїжджої частини або негайно залишити її.

Категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри.

Велосипедистам заборонено: керувати транспортом з несправним гальмом і звуковим сигналом, у темну пору доби; рухатися автомагістралями, коли поряд є велосипедна доріжка; рухатися тротуарами і пішохідними доріжками; їздити, не тримаючись за кермо, та знімати ноги з педалей; перевозити пасажирів; буксирувати інші транспортні засоби.

Заборонено виїжджати на проїжджу частину на інших засобах для катання (скейтборд, самокат, ролики тощо); обирати місце для катання слід на дитячих майданчиках.

Учні повинні виконувати зазначені правила, а також інші Правила дорожнього руху України, із якими вони ознайомилися на уроках основ здоров’я, виховних годинах, інших навчальних спеціалізованих установах освіти, на предметних уроках.

Дітям заборонено перебувати поблизу залізничних колій без супроводу дорослих.

Учні, які користуються транспортним засобом, повинні сидіти або стояти тільки у призначених для цього місцях, тримаючись за поручні або інші пристосування.

Поводження з незнайомими людьми

Не можна розмовляти чи вступати у контакт з незнайомцями, а особливо – не можна передавати їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками поліції, далекими родичами, друзями батьків. Слід одразу кликати на допомогу й швидко йти до людей.

Не підходити до автомобілів з незнайомцями, навіть якщо ці люди запитують дорогу. Потрібно сказати, що не знаєте, і швидко йти геть.

Перебувати без супроводу дорослих на вулиці дітям до 10-ти років можна до 20:00, до 14-ти років – до 21:00, до 18-ти років – до 22:00.

Діти мають право не відчиняти дверей дому навіть представникам правоохоронних органів. Якщо незнайомець запитує, чи скоро прийдуть батьки, варто повідомити, що вони скоро повернуться, наприклад сказати, що вони у сусідів, а в цей час зателефонувати їм. Двері незнайомцям не можна відчиняти у жодному разі.

Перебувати подалі від тих, хто влаштовує бійки, не брати участі у суперечках дорослих і не провокувати словами чи діями агресивну поведінку, що може призвести до бійки або травми.

Якщо незнайомець здійснює якісь дії щодо вас потрібно кликати на допомогу дорослих. Будьте уважними, озирайтеся та перевіряйте, чи не слідує за вами хтось. Якщо за вами хтось іде, зупиніться й відійдіть у сторону, щоб потенційний переслідувач пройшов повз вас.

У разі небезпечної ситуації викликайте поліцію за номером 102, зателефонуйте батькам.

Правила поведінки на річках і водоймах

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено та у разі необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді:

Діти повинні купатися виключно під наглядом дорослих.

Вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків.

Не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях.

Не можна запливати за обмежувальні знаки.

Слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо коли є вітер або сильна течія.

Якщо підхопила течія, варто не панікувати, а просто пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега.

Не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження, оптимальний період перебування у воді – 20-30 хв.

Не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів.

Не стрибати головою вниз у місцях, глибина яких невідома.

Правила поведінки в умовах підвищеної температури повітря

Не слід проводити багато часу на відкритому сонці, коли воно особливо активно (з 12:00 до 17:00 годин), якщо довелося вийти вдень у спеку – намагатеся перебувати в тіні.

Під час виходу на вулицю не забувати надіти головний убір.

Літній одяг має бути легким і лише з натуральних тканин (бавовна, льон).

Потрібно пити достатню кількість рідини (не менше 2-х літрів води на день), краще відмовитись від газованих напоїв.

За можливості уникати фізичних навантажень (у спеку) і задушливих приміщень (у будь-який час).


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень